Blagoslovljen Križni put do Pomišlja


Bilički župnik fra Tomislav Brekalo prošlog je petka blagoslovio postaje novoizgrađenog Križnog puta, koji se proteže do samoga vrha brda Pomišalj. Četrnaest postaja dar su mještana Bilica i poduzeća koja posluju na području Bilica.

 

-Naš načelnik mi je došao sa idejom da bi krenuo u realizaciju izgradnje ovoga Križnog puta, što sam ja i prihvatio, da bi, evo, svega četiri mjeseca kasnije i imali Križni put, sa zadovoljstvom je kazao župnik fra Tomislav župljanima koji su se okupili na prvoj molitvi uz nove postaje. Župnik je istaknuo kako će se kroz korizmu svakoga petka moliti Križni put.

-Drago mi je da smo ovo realizirali, pa bih i ovim putem zahvalio svima koji su se odazvali ovoj akciji, a mi idemo sukladno zacrtanom planu, istaknuo je Josip Čaleta, načelnik općine Bilice. To u prijevodu znači da se privodi kraju izgradnja sanitarnog čvora uz samu crkvu na Pomišlju.