Turistička Zajednica Općine Bilice

Turistička Zajednica Općine Bilice

0°C
Array
Petak
0°C
0°C
Petak
0°C
0°C
Petak
0°C
0°C
Petak
0°C
0°C
Petak
0°C
0°C

Grb Općine Bilice

Grb Bilica je u poluokruglom štitu na plavom polju, dolje valovite bijele grede iz kojih izranja crvena bova na kojoj sjedi srebrni labud uzdignutih krila, zlatnog kljuna sa srebrnom jeguljom. Zastava je plava sa žuto obrubljenim grbom u sredini.

Grb Općine Bilice može se rabiti:

  • na diplomama, poveljama i priznanjima koje dodjeljuje Općinsko vijeće Općine Bilice,
  • na zgradama u kojima su smještena tijela Općine Bilice, te u svečanim prostorijama tih zgrada,
  • pri međunarodnim susretima natjecanjima i drugim skupovima (političkim, znanstvenim, kulturno- umjetničkim, športskim i dr.) na kojima Općina Bilice sudjeluje ili je predstavljena u skladu s pravilima i praksom takovih skupova,
  • na službenim pozivnicama, čestitkama i sl. aktima kojima se koriste tijela općine Bilice,
  • za potrebe građana i pravnih osoba ako je to u interesu Općine Bilice,
  • u drugim slučajevima, ako njegova uporaba nije u suprotnosti s odredbama Odluke Općinskog vijeća općine Bilice.

Zastava Općine Bilice ističe se:

  • prigodom održavanja sjednice Općinskog vijeća,
  • pri međunarodnim susretima, natjecanjima i drugim skupovima (političkim, znanstvenim, kulturno-umjetničkim, športskim i dr.) na kojima Općina Bilice sudjeluje ili je predstavljena u skladu s pravilima i praksom takvih skupova, 
  • pri svečanostima i drugim javnim skupovima u Općini Bilice (kulturnim, športskim i sličnim manifestacijama) koji su značajni za Općinu Bilice, 
  • u drugim prilikama ako njezina uporaba nije u suprotnosti Odluke Općinskog vijeća Općine Bilice.